מי אני

Image

מי אני בכלל?

אז אני מירב ואני נטורפיתית הרבליסטית קלינית, וחולה בקוליטיס (לא בהכרח בסדר הזה)

ואם אתם קוראים את זה כנראה שגם אתם סובלים מבעיות בבטן ובמעי או מכירים משהו כזה…

עם השנים התחלתי להבין שמחלות כמו קוליטיס וקרוהן לא מופיעות כדי ״להעניש״ אותנו, אלא רק כדי לגרום לגוף שלנו להתעורר ולהתחיל להתייחס אליו בכבוד ואהבה. 🙂

גם בקליניקה כשאני פוגשת מטופלים אני יודעת להתייחס אליהם לא כמו רופאי הרפסאל ולא כמו דוקטור גוגל. כי אני יודעת על בשרי מה זה להרדים את המחלה.

אני יודעת איך אתם מרגישים כשהרופא לא יודע לעזור.

אני מכירה היטב את שעות הבוקר סביב השרותים עד היציאה מהבית.

אני יודעת את האכזבה מהגוף כשאתם לוקחים תרופות/צמחים/גראס וכו' והגוף עדין לא ברמיסה.

אני מכירה את החרדה התמידית שרואים דם באסלה וזה לא ממחזור.

אני יודעת שכל כתבה על סרטן במעי מעוררת בך מחשבות ופחדים

אני מכירה את תחושת הייאוש כשהמחלה ברגרסיה

אני יודעת שאתם מפחדים לתכנן נסיעות

אני יודעת על הפחד מלקבל התקף בזמן נהיגה

אני יודעת מה זה לגרור את עצמכם  בכוח מהמיטה

אני יודעת איך אתם זה מרגיש שכולם נותנים לכם עצות סותרות

ואני יודעת  שכמו כל החולים, זה רק הגוף שלכם שמבקש קצת תשומת לב נכונה.

אני פה כדי לתת לכם אותה. 🙂 וללוות אותכם בדרך הנכונה לכם.

קצת עלי - אני מירב אלפנדרי ואני נטורפיתית הרבליסטית קלינית וחברת הנהלה באגודת הנטורפתים. לפני 7 שנים התחדשתי במחלה דלקתית במעי – בקוליטיס.
ככה לפתע באמצע החיים, לאחר מתח גדול שחוויתי, הופיעו אצלי, ללא כל התרעה מוקדמת, בעיות של שלשולים ודימומים ביציאות (סליחה אם אתם בדיוק אוכלים) . כמובן שמה שראיתי ב"דוקטור גוגל" אוטומטית שידר לי את הגרוע מכל - סרטן במעי…ישר קבעתי תור לבדיקת קולונוסקופיה. בה הרופא הודיע לי שיש לי פרוקטיטיס! תתחדשי מירב!!!
תשובות לאיך זה נוצר הוא לא ידע לתת. לעומת זאת כדורים ובדיקות לשחפת וצפיפות עצם הוא נתן בקלות ושלח אותי לדרכי.
בשלב הזה עוד לא הבנתי שזאת לא שפעת, זאת מחלה כרונית שלא הולכת לשום מקום.
ושהכדורים שנתן לי הרופא (רפסאל) הם קבועים.... התייעצתי עם עוד רופאים ועוד רופאים וכולם אמרו את אותו הדבר… ״לא יודעים״ זה משתנה בין האנשים יש מחקרים שתומכים שזה תורשתי, חשיפה לאנטיביטיקה , אוכל מעובד אבל במקום זה רק רצו לעלות את המינון לשלב נרות וחוקנים ושלחו אותי לעוד בדיקות לטיפולים ביאולוגים ובסטרואידים.

מה שאירוני בפרוקטיטיס וחבריו קרוהן וקוליטיס עצירות ושלשולים ….זה שהם נוצרים לעיתים כתגובה למצב נפשי שלילי. והטיפולים והתרופות שמציעים ״עוזרות״ לסימפטומים ואולי להורדת הדלקת במעי אבל אין התייחסות למצב הנפשי, לשינוי אורח החיים הנדרש, לתזונה שניתן לשמור לאורך זמן (ולא תפריט ספציפי), מה שגורם למחלה שוב להתפשט אז מעלים את המינון וכך הלאה… זה כמו כדור שלג שלא נגמר.

חוזרת לחיים!

ככל שלמדתי, התנסיתי, טופלתי וחקרתי -הבנתי כי רב הנסתר על הנגלה, ותזונה בלבד או שקט נפשי בלבד או רק תרופות, כלום לא עוזר בפני עצמו. צריך לחשב מסלול מחדש ולפעול בכל הכיוונים ובגישה הוליסטית (מלאה/שלמה).

הבנתי שלא צריך "להשקיט" את המחלה, אלא שזה הגוף, שבסך הכל מבקש תשומת לב והמטרה שלי הפכה לתת לו אותה. בנוסף לצמחים ולתזונה הלימודים בברושים דרשו גם קורסים של יוגה והתפתחות אישית.
לאט לאט הכדורים התחלפו בצמחים, הארוחות שחיתות התחלפו בארוחות מבוקרות, והאוכל המטוגן התחלף באוכל מזין. מצאתי את עצמי נהנת מיוגה , הולכת לויפסנה ולסוגי מדיטציות ומקפידה לעשות פעילות גופנית שמתאימה לי - כבר תקופה ארוכה, אני ברמיסה ויש לי הרגשה של הצלחה ואושר על התהליך שעברתי.
גם בתקופות של רגרסיה אני במודעות ויודעת איך להתמודד בסלחנות ובחמלה לגוף שזה טיפ שטוב בכלל בחיים. ומה שהכי יפה בטיפול בקוליטיס קרוהן זה כשמטפלים בגוף בצורה נכונה אז המצב הנפשי משתפר, ואז המחלה ברגרסיה… ואז המצב הנפשי משתפר … זה כמו כדור שלג 🙂 כבר אמרתי לא?