קוליטיס – טיפול טבעי

קוליטיס – טיפול טבעי

הטיפול הטבעי, בדיוק כמו זה הקונבנציונאלי אינו מתיימר להביא לפתרון המחלה. מטרת הטיפול הטבעי להגיע להפוגות ארוכות ועמוקות ככל הניתן, לשפר את איכות חיי המטופל על ידי שליטה במחלה תוך הפחתה עד הימנעות מוחלטת מהיזקקות לטיפול תרופתי בעוצמה ובהיקף גוברים (אסקלציה) ודחיה עד כדי ביטול הצורך מהדרדרות להתערבות כירורגית.

לפיכך הטיפול הטבעי שלי מתמקד בחיזוק וויסות ושיפור תפקודן של מערכות החיסון והעיכול כך שלמעשה הדלקת מבחינתי היא לא שורש הבעיה. מטרת הטיפול הטבעי להתייחס לכל מערכות הגוף ולהביא אותם לתפקוד לאיזון כך שהמטופל יחזור לתפקוד תקין לאיכות חיים.

להבדיל מנטילת תרופות בטיפול הקונבנציונאלי, תהליך הטיפול הטבעי דורש מהמטופל התגייסות לטיפול בעצמו ולקיחת אחריות על בריאותו במספר מישורים: בראש ובראשונה כניסה לתכנית תזונה מותאמת אישית שתביא ל"דלק" המאפשר ריפוי עם חומרים מזינים ולא ה"הדלקה" של המעי. אימוץ פעילות גופנית בהתאם למצב הדלקת והגיל, תרגילי הרפיה והורדת סטרס באופן שוטף, חיזוק נפשי במידת הצורך, שילוב צמחי מרפא המסייעים בהרגעה, הפחתת הדלקת ובחיזוק וויסות המערכת החיסונית.

כחלק מהטיפול הטבעי אני מקפידה להבין ולהכיר את תופעות הלוואי והקונטרה-אינדיקציות, במידה וקיימות, בין תרופות שהמטופל נוטל לבין הטיפול הטבעי והצמחים שאני בוחרת למטופל, ככל שנחליט על טיפול בצמחים. יעד מרכזי שלי בטיפול הטבעי יהיה להביא את החולה לרמיסיה (הפוגה) ארוכת טווח תוך הפחתת עד כדי הפסקת התלות בתרופות.

תזונה מותאמת

קוליטיס יכולה לגרום לספיגה לקויה של מרכיבי מזון חיוניים. לכן, יש להקפיד על תזונה עשירה ומגוונת ועל תפריט מאוזן. ידוע כי מזונות מסוימים עלולים להחמיר ואף לגרום לרגרסיה של קוליטיס ולכן קיימת חשיבות רבה להתאמת התזונה לכל מטופל בהתאם למצב מחלתו. לדוגמא: לא כל חולי הקוליטיס צריכים להימנע מחיטה, מוצרי חלב, וביצים. על אף שידוע לנו על סוגי מזונות שידועים ב"הדלקת" המערכת, יתכן בהחלט שלמטופלים שונים תהיה תגובה שונה לאותם המזונות, את האבחון וההתאמה הספציפית אני עורכת עבור כל מטופל בתשאול הראשוני ובפגישות הטיפול העוקבות.

חשיבות רבה ניתנת גם להרחקת מזונות אלרגניים מן התזונה. בשלב הראשון נאתר ונרחיק את ה"החשודים" העיקריים ולאט לאט נוסיף אותם לתזונה ("דיאטת אלמינציה" ) כך ניתן יהיה לבדוק מה גורם להתפרצות הדלקתיות ולהשתוללות מערכת החיסון ולבצע התאמה של הדיאטה למאפייני המטופל הייחודיים.

ישנן חברות שמציעות קיצורי דרך שונים כמו בדיקות אלרגיות ורגישיות, אבל הדרך הטובה ביותר והזולה היא בחינה אישית ופיזית מה נכון לנו לאכול ובאיזה צורה. באופן כללי: אין דיאטה אחת נכונה וטובה (טבעונות, צמחונות, פליאו 80/20, Fodmaps) אבל יש מספר כללים שטובים למרבית האנשים ובעיקר לחולי קוליטיס בניהם ניתן למנות את הבאים :

הרגלי אכילה נכונים - לעיסה ממושכת, הימנעות מארוחות כבדות, אכילה ארוחות קטנות כל שעתיים שלוש הפרדה בין פחמימות וחלבונים להקל על העיכול, גיוון המזון.

הימנעות ממזונות תעשייתיים, מעובדים ומשוּמרים המכילים צבעי מאכל וחומרי טעם וריח אשר מחלישים את מערכות העיכול והחיסון, למשל מזונות המכילים קרג'ינן- חומר מייצב ומעבה בחלב ומוצרי שוקולד חלביים, ונמצא כמגביר צמיחת חיידקי B.vulgates, הנמצאים בצואת חולי קוליטיס.

הימנעות מצריכת שומנים רווים וחלבון מן החי - מזונות אלו קשים לעיכול ומכילים חומצה ארכידונית אשר מגבירה את הסיכון להיווצרות דלקתיות. (לעיתים לא נזדקק להימנעות גורפת אלא רק למינון ומידתיות ביחס שלשאר התזונה הנצרכת).

הפחתה ניכרת ולעיתים הימנעות מצריכת אלכוהול, קפאין ומשקאות קלים

הפחתה ושליטה בצריכת אוכל מטוגן וחריפים