קרוהן-טיפול קונבנציונלי

קרוהן טיפול קונבנציונלי

קרוהן מוגדרת כמחלה כרונית ועל כן אין לטיפול הקונבנציונלי יכולת לרפא את המחלה עצמה. מטרת הטיפול היא לשלוט על התהליך הדלקתי בדופן המעי, להפחית סימפטומים ולעכב את החמרת המחלה. בדומה לקוליטיס כקו לראשון לטיפול משתמשים לרוב בתרופות הנקראות 5 אמינוסליצילאטים ובשמם השיווקי Mesalazine Pentasa, Rafassal Asacol

במידה ולא משיגים את היעד הרופאים עוברים לרוב לטיפול יותר אגרסיבי ולשימוש בקורטיקוסרואידים כגון Prednisone או נוגדי חיסון ביאולוגים Sulfasalazine (Salazopyrin), Azathioprine (Imuran, Azopi) או Methotrexate.

דרך נוספת היא שימוש בתרופת נוגדי TNF שהוא החומר החלבוני המופרש מהדלקת ויוצר את הנזק ברקמה כמו (Infliximab (Remicade או (Adalimumab (Humira .

יש לציין כי חלק מהחולים מפסיקים להגיב לתרופות והשיפור מושג דווקא באמצעות הטיפול הטבעי. בנוסף, יש ומגיעים מטופלים עם סימפטומים כמו כאבי ראש, נשירת שיער, כאבי שרירים ובעיות נוספות שנובעות מתופעות הלוואי שגם להם הטיפול הטבעי יעיל ואינו בהכרח מצדיק שימוש בתרופות נוספות.

במקרה שנוצר זיהום מוספים לעיתים אנטיביוטיקה כחלק מהטיפול על מנת למגר את הגורם המזהם. כאשר הטיפול התרופתי לא עוצר את הדרדרות המחלה או במקרים אקוטיים במיוחד של פצעים קשים הדבקיות ודימומים תתכן המלצה היא על ניתוח למקטע החולה.