קרוהן-צמחי מרפא ותוספי תזונה

קרוהן – צמחי מרפא ותוספי תזונה

הגישה הטיפולית שלי במקרה של קרוהן צריכה להיות שמרנית ולקחת בחשבון את המצב הפיזי והנפשי של המטופל. מבחינה האסטרטגיה היא צריכה לרוב תכלול צמחים מאזנים (אדפטוגנים) ושעובדים במקביל על מספר מערכות כמו מערכת החיסון, מערכת העצבים ועל חיזוק בלוטת האדרנל.

כגון : Astragalus, Withania,, Codonopsis, Eleutherococcus senticosus . משקמי רירית נוגדי דלקת למשל- Glycyrrhiza, או נוגדי זיהום Berberis, Allium. וטיפול ספציפי להקלה על סימפטומים כמו גזים, Mentha, Foeniculum , Angelica archangelica, Chamaemelum, Melissa, שילשולים ודימומים Agrimonia , Schisandra chinensis.

בחירת הצמחים תלויה במרכיבים נוספים כמו גיל, המצב ההורמונלי ובבעיות נוספות האופייניות לכל מטופל, ולכן אין פורמולה אחת שיכולה להתאים לכולם להבדיל מתרופה קונבנציונלית. כחלק מתהליך הטיפול אני מבצעת עם מטופלי תשאול מעמיק ומפגשים חוזרים שעוזרים לחדד את מה שנכון עבורם. אני בוחרת את אסטרטגיות הצמחים המתאימה תוך שימת לב מיוחדת לטיפול התרופתי שהם מקבלים ולמניעת קונטרה–אינדיקציות בין חומרים פעילים.

אופן נטילת צמחי המרפא מגוון ויכול שיינתן, בהתאם למצב ולהעדפות המטופל, בקפסולות, בטינקטורות ו/או במרתחים.

תוספי תזונה אני נותנת רק כאשר ישנם חסרים משמעותיים הנובעים מתזונה לקויה או מספיגה ירודה המצריכים השלמה מידית. באופן כללי אני מעדיפה תמיד שהצריכה והפיצוי על חסרים תהיה ככל הניתן דרך תזונה טבעית מגוונת על פני צריכת תוספים.
חסרים שכיחים אצל חולי קרוהן: ברזל, אבץ סידן, ויטמין D B12 ועוד.